top of page

רשימת ״התקווה״ - למדינת ישראל יהודית ודמוקרטית!

הרשימה שואבת את השראתה ממגילת העצמאות של מדינת ישראל - אשר הצהירה שהיא ״תהא מושתתה על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות״. אנו מחוייבים לדמוקרטיה ולשלטון החוק, וזאת מתוך אמונה בשיויונם המלא של אזרחי ישראל, שעל זכויותיהם וזכויותיהן יש להגן. אנו מתנגדים לכל מדיניות של אפליה, פחד, הסתה ושבטיות.

אנו מתנגדים בתוקף למדיניות הנוכחית של כיבוש תמידי וסיפוח. מדיניות זו אינה צודקת, פסולה מוסרית ועתידה להביא לסופה של הדמוקרטיה הישראלית. הכיבוש ממשיך להתקיים כתוצאה ממדיניות זו של שימוש יומיומי באמצעים של דיכוי ואלימות, אשר רק מחמירה את המצב.

אנו עומדים בגאווה לצדם של אזרחי ישראל החותרים לשלום עם שכניהם הפלסטינים וחולקים חזון זה עם רבים מראשי ארגוני הביטחון הישראלים המודעים לסכנות הכרוכות בהמשך הכיבוש. עמדה זאת מצריכה גבוי פומבי רחב על מנת ליצור את התמיכה הציבורית הנדרשת להחייאתו של תהליך השלום.

ישראלים ופלסטינים ממחנה השלום זקוקים בדחיפות לעידודה ותמיכתה של התנועה הציונית בתוכניות בונות דיאלוג, שבשילוב עם פעילות פוליטית, יקדמו את החזון המשותף של שתי המדינות המבוסס על הסדר מוסכם ביניהן. חזון שעל פיו יחיו ישראלים ופלסטינים בשלום ובבטחון הדדי ויאפשר גם שלום מלא וגלוי בין ישראל למדינות הערביות במזרח התיכון.

אנו תומכים באופן מוחלט בפלורליזם דתי ותרבותי בחברה הישראלית. על מנת שישראל תמשיך להוות מנוע לצמיחה עבור העם היהודי, עליה לחזק - לא להחליש, את הקשת הרחבה של תרבות יהודית ושל בטוי האמונה הדתית.

אנו עומדים ועומדות לצידם וצידן של ישראלים וישראליות הדורשים ודורשות שיוויון זכויות מוחלט לנשים- בכלל זה, שכר שווה, הזדמנויות שוות בפוליטיקה ותעשייה, סוף להדרת נשים מהמרחב הציבורי והפרדה מגדרית באירועים צבאיים ואזרחיים כאחד. רשימת ״התקווה״ שותפה למאבק ב״משמרות צניעות״ למניהן, ומתנגדת באופן נחרץ לכל ביטוי של הטרדה או אלימות כלפי נשים. 

אנו עומדים לצידם של אזרחי ישראל המקבלים בזרועות פתוחות מבקשי מקלט ופליטים, מתייחסים למבקשי עבודה באופן האנושי והמכובד אליו הם זכאים, ונלחמים נגד כל סוגי הגזענות בחברה הישראלית - כלפי יהודים ממוצא אתיופי, או בני ובנות דתות אחרות.

אנו עומדים לצידן ולצידם של ישראליות וישראלים הנלחמים ונלחמות עבור שיוויון זכויות מלא כולל נישואים, לקהילת הלהט״ב.

אנו עומדים לצידם של אזרחי ישראל השותפים במאמץ הגלובלי לעצור את שינויי האקלים והתחממות כדור הארץ. אנו תומכים במאמציהם לעבודה משותפת עם הפלסטינים ומדינות נוספות באזור על מנת להתמודד עם התסמינים המקומיים של משבר האקלים, בעיקר בתחום המחסור במי שתיה.

במסגרת המחויביות שלנו לקהילותינו המקומיות פה בצפון אמריקה, אנו נמשיך במאבק בלתי מתפשר באנטישמיות ותנועות הלאומנות הלבנה. אנו נעבוד עם שותפינו בדתות האחרות, במיוחד בקהילה המוסלמית, על מנת לקדם תוכניות משותפות להגנה על הקהילות שלנו, על האמונות שלנו ועל הדיאלוג בינינו.

אנו חולקים את עקרונותינו ואמונותינו עם מפלגת העבודה, מר״צ, התנועה הירוקה וארגונים ותנועות נוספים בישראל.

ביחד, נוודא שמדינת ישראל אותה אנו בונים עבור הדורות הבאים תשקף את הערכים, המסורות והתקוות אשר ירשנו מן הדורות הקודמים, תוך כדי התקדמות מעבר לסכסוך אינסופי לעתיד זוהר יותר של שלום.

bottom of page