רשימת ״התקווה״ - למדינת ישראל יהודית ודמוקרטית!

הרשימה שואבת השראה ממגילת העצמאות של מדינת ישראל - אשר הצהירה שהיא ״תהא מושתתה על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות״. אנו מחוייבים לדמוקרטיה ולשלטון החוק, וזאת מתוך אמונה שכל אזרחי ישראל הינם שווים, ושעל זכויותיהם וזכויותיהן יש להגן. אנו מתנגדים לכל מדיניות של אפליה, פחד, הסתה ושבטיות.

 

אנו מתנגדים בתוקף למדיניות הנוכחית של כיבוש תמידי וסיפוח. מדיניות זו אינה נכונה, פסולה מוסרית ועתידה להביא לסופה של הדמוקרטיה הישראלית. הכיבוש ממשיך להתקיים כתוצאה ממדיניות זו של שימוש יומיומי באמצעים של דיכוי ואלימות, אשר רק מחמירה את המצב.

 

אנו עומדים בגאווה לצדם של אזרחי ישראל החותרים לשלום עם שכניהם הפלסטינים. תקווה זו, אותם הם חולקים עם רבים מראשי ארגוני הביטחון הישראלים אשר מצביעים על הסכנות הכרוכות בהמשך הכיבוש, מצריכה תמיכה פומבית ורחבה על מנת ליצור את התמיכה הציבורית הנדרשת בשביל להחיות את תהליך השלום.

 

ישראלים ופלסטינים ממחנה-השלום צריכים באופן דחוף את עידודה ותמיכתה של התנועה הציונית בתוכניות המקדמות דיאלוג בשילוב עם פעילות פוליטית אשר תקדם את חזון שתי המדינות, על פיו יחיו ישראלים ופלסטינים במדינתם - בשלום ובבטחון. הגשמתו של חזון זה תוביל לסיום הסכסוך בין ישראל והעולם הערבי, ותאפשר לישראל להשתלב במדינות המזרח התיכון.

 

אנו תומכים באופן מוחלט בפלורליזם דתי ותרבותי בחברה הישראלית. על מנת שישראל תמשיך להוות מנוע לצמיחה עבור העם היהודי, עליה לחזק - לא להחליש , את הקשת הרחבה של תרבות יהודית על ארגוניה וזרמיה השונים.

 

אנו עומדים ועומדות לצידם וצידן של ישראלים וישראליות הדורשים ודורשות שיוויון זכויות מוחלט לנשים- בכלל זה, שכר שווה, הזדמנויות שוות בפוליטיקה ותעשייה, סוף להדרת נשים מהמרחב הציבורי והפרדה מגדרית באירועים צבאיים ואזרחיים כאחד. רשימת ״התקווה״ שותפה למאבק ב״משמרות צניעות״ למניהן, ומתנגדת באופן נחרץ לכל ביטוי של הטרדה או אלימות כלפי נשים. 

 

אנו עומדים לצידם של אזרחי ישראל המקבלים בזרועות פתוחות מבקשי מקלט ופליטים, מתייחסים למבקשי עבודה באופן האנושי והמכובד אליו הם זכאים, ונלחמים נגד כל סוגי הגזענות בחברה הישראלית - כלפי יהודים ממוצא אתיופי, או בני ובנות דתות אחרות.

 

אנו עומדים לצידן ולצידם של ישראליות וישראלים הנלחמים ונלחמות עבור שיוויון זכויות מלא, כולל נישואים, לקהילת הלהט״ב.

 

אנו עומדים לצידם של אזרחי ישראל השותפים במאמץ הגלובלי לעצור את שינויי האקלים והתחממות כדור הארץ. אנו תומכים במאמציהם לעבודה משותפת עם הפלסטינים ומדינות נוספות באזור על מנת להתמודד עם התסמינים המקומיים של משבר האקלים, בעיקר בתחום המחסור במי שתיה.

 

במסגרת המחויביות שלנו לקהילותינו המקומיות פה בצפון אמריקה, אנו נמשיך במאבק בלתי מתפשר באנטישמיות ותנועות הלאומנות הלבנה. אנו נעבוד עם שותפינו בדתות האחרות, במיוחד בקהילה המוסלמית, על מנת לקדם תוכניות משותפות להגנה על הקהילות שלנו, על האמונות שלנו ועל הדיאלוג בינינו.

 

אנו חולקים את עקרונותינו ואמונותינו עם מפלגת העבודה, מר״צ, התנועה הירוקה וארגונים ותנועות נוספים בישראל.

 

ביחד, נוודא שמדינת ישראל אותה אנו בונים עבור הדורות הבאים תהיה מקום שמשקף את הערכים, המסורות והתקוות אשר ירשנו מן הדורות הקודמים, וביחד - נמשיך לצעוד קדימה על עתיד של שלום, ולא קונפליקט אינסופי.